Швеція

Скандинавська казка кличе: Швеція!

Якщо порівнювати країни із людьми, Швеція — велична, самодостатня та скромна дама, завжди рада гостям. Велич цієї держави приваблює близько 7 мільйонів туристів на рік, можливо, саме тому, що шведський народ завжди прагнув і продовжує прагнути отримати першість у різноманітних сферах життя. Адже Швеція — край багатьох успішних брендів світового рівня: IKEA, H&M, Volvo, Zanussi. Славнозвісних дослідників та першовідкривачів: Андерс Цельсій, Карл Лінней, Альфред Нобель. Та відомих письменниць: Сельма Лагерлеф, Астрід Ліндгрен.

Тисячі мандрівників відвідують Швецію з багатьох причин: прекрасна столиця Стокгольм, безліч палаців та музеїв, зелених зон, мальовнича природа, прозоро-чисті озера, середньовічні селища, замки й далекі від людської метушні острови.

Північ — найпрохолодніша частина держави, тож тут Ви знайдете різноманіття гірськолижних курортів, а також — побачите північне сяйво, якщо пощастить! Найвідоміші курорти — Оре, Сален та Ідре.

А на сході та півдні зустрічається багато національних парків. Клімат тут дещо м’якший, тож неквапливо прогулятися заповідними лісовими зонами, захопивши із собою термос з ароматним чаєм або глінтвейном, стане справжнім задоволенням.

Насолодіться краєвидами, що відкриваються на Балтійське море з островів національного парку Юргорден, що розташований недалеко від центру Стокгольма.  Потім відкрийте для себе близько 200 гектарів незайманого лісу у парку Тюреста, до якого також можна дістатися швидко і просто — наприклад, на міському стокгольмському транспорті.

Наостанок дослідіть перший у Швеції морський національний природний парк Костергавет, що займає води між Балтійським та Північним морями. Хоча гуляти парком можна й пішки, і велосипедом, все ж таки найкраще тут влаштувати собі екскурсію водою: з катера або байдарки відкриватиметься краєвид на запаморочливі морські простори та охайні лісові узбережжя.

Красу шведської природи важко переоцінити, проте, захопившись мальовничістю природних ландшафтів, лісових хащів та прохолодних мальовничих узбереж, головне — не забути відвідати столицю Стокгольм. До історії тут ставляться зі значною повагою: неймовірна кількість музеїв на будь-який смак пояснює одне із прізвиськ Стокгольма — місто-музей.

Більшість тутешніх екскурсій зазвичай починається зі старої, історичної частини міста — Гамла Стану. Саме тут найважливіші пам’ятки міста зібрані, подібно перлинам, у неповторне намисто з Королівського палацу — офіційної резиденції шведських монархів.

Музею Альфреда Нобеля, що народився, жив та працював у цьому місті. Стокгольмської ратуші — міської адміністрації, всередині будівлі якої проводять пізнавальні екскурсії.

Палацово-паркового комплексу Дроттнінггольм — представника епохи бароко в архітектурі, що, окрім вишуканих зал, включає також Королівський театр та китайський сад. Це лише деякі з головних визначних пам’яток міста: насправді навряд чи вистачить кількох днів, аби дослідити увесь Гамла Стан.

Цікаво також те, як у Швеції сучасні технології та інновації поєднуються зі стародавньою історією. Спершу Ви споглядаєте та відвідуєте шведські замки — Вадстенський та Гріпсхольм, що є яскравими прикладами середньовічної архітектури. А потім дивуєтесь досягненням технічного прогресу, проїжджаючи Ересуннським мостом-тунелем, що являє собою конструкцію, в якій поєднуються міст та підводний (!) тунель! Таке неординарне рішення виникло від необхідності надання більшого простору суднам та літакам.

Подорож до Швеції та отримані від неї незабутні враження бадьорять та надають ентузіазму для подальших мандрів. Тут Ви в черговий раз запевнитеся в тому, яким різноманітно-цікавим може бути світ. Їдьмо разом із Феєрією!

Отримуйте першими всі акції та цікаві пропозиції!

Ваш e-mail:

 

 

Ваше ім'я:  

Підписатись на розсилку