КЛАСИЧНА ГВАТЕМАЛА ТА ВЕСНЯНІ КАНІКУЛИ В КОСТА-РІЦІ

Дата: 26.02.2023-17.03.2023, 20 днів

! Можливість бронювання лише одного напрямку.

*Вартість туру з особи при двомісному розміщенні

 • Тур до Гватемали 1190 USD

 • Тур у Коста-Ріку 1490 USD

 • Тур Гватемала та Коста-Ріка 2680 USD

У вартість туру включено:

 • Проживання в готелях 3*-4* на базі сніданків
 • Вхідні квитки за програмою у Гватемалі
 • Переліт Флорес – Гватемала сіті
 • Вказані екскурсії
 • Усі трансфери за маршрутом
 • Російськомовний гід під час вказаних екскурсій
 • Страхування (до 60 років)

Додатково оплачується:

 • Міжнародний переліт
 • Вхідні квитки (вулкан Поас 10 USD, водоспад фортуна 18 USD, парк Містіко 26 USD, Теноріо та селеста 15 USD доларів)
 • Страхування (від 60 років), додаткові опції
 • Додаткові екскурсії (за бажанням)
 • Чайові
 • Особисті витрати

ПРОГРАМА ТУРУ

ГВАТЕМАЛА СІТІ – АНТІГУА ГВАТЕМАЛА – ОЗЕРО АТІТЛАН -ГВАТЕМАЛА СІТІ – КОПАН ГОНДУРАС – РІО ДУЛЬСЕ – ЛІВІНГСТОН – ТІКАЛЬ – ГВАТЕМАЛА СІТІ – САН-ХОСЕ – ПАРК ПОАС – НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК VOLCANO TENORIO – РІЧКА RIO CELESTE – ХМАРНІ ЛІСИ MONTEVERDE – МІСТО SELVATURA – НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК MANUEL ANTONIO – ТИХИЙ ОКЕАН – САН-ХОСЕ

ДЕНЬ 1

ГВАТЕМАЛА – АНТИГУА ГВАТЕМАЛА

Приліт до Гватемалу сіті.

Трансфер до готелю Антигуа Гватемала (відстань 40 км; в дорозі 1 година).

Ніч у готелі в Антігуа Гватемала.

ДЕНЬ 2

АНТИГУА ГВАТЕМАЛА

Сніданок у готелі. Пішохідний тур Антигуа Гватемала.

Антигуа Гватемала лежить у широкій гірській долині Панчою, затиснутої між конусами вулканів Агуа, Акатенанго та Фуего. Місто було засноване в 1543 як третя столиця Гватемали, і називалася Сантьяго де Гватемала. Усі перші три столиці Гватемали були названі на честь Апостола Якова чи Сантьяго. І тільки після того, як у 1773 стався сильний землетрус Санта Марта, довелося переносити столицю на нове місце в Гватемала Сіті і через 2 роки люди стали називати третю столицю Антигуа Гватемала або давня, стара Гватемала.

Місто досягло свого розквіту до середини XVIII століття, коли безпрецедентний будівельний бум збільшив його площу втричі, а населення зросло до п’ятдесяти тисяч чоловік. До 1773 цього міста було близько 25 церков, 5 жіночих, 8 чоловічих монастирів і кафедральний собор, побудований в 1680 році і який порівнювали тільки з кафедральним собором в Мехіко Сіті та Ліма, Перу з краси та величності споруди.

Місто Сантьяго де Гватемала було третьою столицею генерал-капітанства Гватемали – іспанської колонії в Центральній Америці, куди окрім Гватемали входили південні штати Мексики, Гондурас, Сальвадор, Беліз, Нікарагуа та Коста-Ріка.

У 1773 році відбулося 3 дуже сильні землетруси: найперший, який зруйнував майже все місто, всі церкви та монастирі трапилося 29 липня 1773 року в день Святої Марти, тому його назвали землетрус Санта Марта.

Найголовнішим музеєм Антигуа є саме місто, його вулиці, гуляючи якими можна вивчити його історію.

У другій половині дня трансфер на озеро Атітлан (відстань 140 км; у дорозі 3,5 години). Ніч у готелі на озері.

 

ДЕНЬ 3

САН ХУАН ЛА ЛАГУНА – САНТЬЯГО АТІТЛАН

Сніданок у готелі. Сьогодні ми подивимося найцікавіші міста, де досі мешкають майя тцутухілі на озері Атітлан. І почнемо ми із Сан-Хуана. Перехід човном до Сан-Хуана займе близько 30 хвилин.

Сан Хуан – найчистіше і охайне містечко на озері. Тут є багато художніх галерей, художники яких пишуть у стилі Наїв чи примітивізму. У Сан Хуані є багато жіночих кооперативів. Ви можете відвідати жіночу текстильну фабрику, побачити процеси ручного ткацтва та натурального фарбування, а також познайомитись із групою комадрон чи повитух, які вирощують різні види лікарських трав для натуральної медицини. Традиційне сільське господарство, рибальство, плетіння очеретяних циновок та виробництво високоякісного текстилю – невід’ємна частина життя місцевого населення.

Тут ви точно не знайдете сувенірів із Китаю. І звичайно ж ми спробуємо дуже смачну каву в одній із кав’ярень. Після, ми перейдемо на човні на інший бік озера до міста Сантьяго Atitlan.

Сантьяго, заснований у 1547 році біля підніжжя вулкана Толіман, – найбільше місто з населенням 32 тис. осіб, 95% яких становлять Майя Цутухіль. Місцеве населення живе за рахунок рибальства, сільського господарства та виготовлення каюкосу (місцеві каное). Ремісники спеціалізуються на живописі, виробах з дерева та ткацтві. Сантьяго – це місто поклоніння Машимона – язичницьке божество чи бог народу Майя, якому приносять пожертвування у вигляді алкоголю та сигар. Він живе в будинку у глави релігійного братства чи кофрадії протягом року; і сім’я, у будинку якої живе Машимон, не працює. Їхньою єдиною роботою є турбота про божество.

Також ми заглянемо в місцеву католицьку церкву, де злилися дві релігії – Католицизм і вірування Майя і прогулятися повз місцеву мерію, де сидять старійшини міста, одягнені в білі шорти в смужку і вишитими внизу птахами. Справжнісінький колорит.

Всі чоловіки в Сантьяго одягають шорти в смужку з птахами по краю, а жінки надягають вуїпіль (блуза), з вишивкою птахів.

Також у Сантьяго жінки носять особливі головні убори – Токояль. У другій половині дня трансфер у Гватемала сіті (відстань 140 км; у дорозі 3,5 години).

ДЕНЬ 4

ГВАТЕМАЛА – КОПАН, ГОНДУРАС

Трансфер на кордон із Гондурасом (270 км, 5 годин). Тур Копаном.

Головною цінністю Копана є нереальне за красою та точністю мистецтво на стелах. Це городище цивілізації майя було названо Афінами Мезоамерики. Там ви навіть знайдете стелу, зроблену у триразовому вимірі. Справжнім витвором мистецтва по праву вважається Сходи з ієрогліфами, побудована майя під час класичного періоду. Кожна з її 63 сходинок прикрашена складними письменами, а з обох боків зведені балюстради із зображенням змій та птахів. Ніч у готелі в Копані.

 

 

ДЕНЬ 5

КОПАН – РІО ДУЛЬСЕ – ЛІВІНГСТОН

Сніданок. Трансфер до департаменту Ізабаль (відстань 270 км; у дорозі 4 години) на наймальовничішу річку Гватемали-Солодку Річку.

У департаменті Ізабаль знаходиться красиве та найбільше озеро Гватемали, Ізабаль, яке дає початок відомій річці Ріо Дульсі; і Карибське узбережжя Гватемали, де пірати та галеони боролися за верховенство в колоніальні часи. Сьогодні в цьому регіоні зустрічаються понад 350 видів птахів та безліч інших представників фауни, таких як мавпи — ревуни, дельфіни та ламантини. Також тут мешкають вихідці із західної Африки – Гаріфуна, які населяли цей регіон 200 років тому.

Цей район на узбережжі Карибського моря, здається, залишився незмінним.

Відповідно до своєї своєрідної геологічної історії, яка почалася принаймні 400 мільйонів років, Ізабаль є складною сумішшю з карстових печер і пагорбів, річок, озер, боліт і великих рівнин. Можна виявити приховані в тропічному лісі піраміди майя і з такою кількістю рослинності та води, цей регіон Гватемали є раєм для любителів природи та водних видів спорту.

Природна зона Ізабаля нагадує багатство лісів Амазонки. Дощовий ліс Ізабаля однозначно значний. Маючи найвищу біологічну різноманітність у країні, з достатком рослинності на берегах річок, він по праву названий нефритовим узбережжям.

Пересадка на човен і подорож по Солодкій річці (в дорозі 2 години): стрімкі стіни каньйону річки, термальні джерела, краса тропічних джунглів залишать незабутні враження і, звичайно ж, місто Лівінгстон, де проживає народність гарифуну, нащадки вивезених з Африки рабів. Екскурсія до Лівінгстона (у місто неможливо дістатися сушею, тільки по воді) – поселення народу гарифуну з унікальною культурою, що поєднує в собі африканські, карибські та європейські елементи. Поселення заснували у XVIII столітті африканські раби, які рятувалися від британського насильства біля берегів Гондурасської затоки, та емігранти з різних Карибських островів. Сучасні гарифуни говорять на дивній суміші іспанської та англійської мов, живуть у різнокольорових дерев’яних будинках і досі зберігають свої традиції та пам’ять про своє коріння. Розлогі пальми, музика реггі та приголомшливі морепродукти – символи Лівінгстона, що дозволяють відчути в центрі Гватемали справжній дух Ямайки. Під час нашої подорожі ви зможете скуштувати типову страву Гаріфунів-суп тападо (суп з морепродуктів зварений на кокосовому молоці).

Ніч у готелі в Лівінгстоні.

 

ДЕНЬ 6

ЛІВІНГСТОН-БІЛИЙ ПЛЯЖ-ПЕТЕН

Відпочинок в готелі і в другій половині дня трансфер в північний департамент Гватемали, Петен (відстань 220 км; в дорозі 3,5 години).

Ніч у готелі в Петені.

 

ДЕНЬ 7

ТІКАЛЬ

Тікаль знаходиться за 64 км від Флореса, прекрасної столиці Петена, розташованої на острові на озері Петен Ітца.

Тікаль означає “місце, де чути голоси духів”, в порівнянні з іншими містами класичного періоду здається величезним – це найбільше поселення доколумбової Америки. Такого висновку дійшли вчені після серії розкопок, проведених наприкінці 50-х років.

Він був населений з 800 р. до н. до 900 року нашої ери, щоб потім знову бути завойованим тропічними джунглями, з початку одинадцятого століття, до початку ХХ століття, коли Тикаль був виявлений і почалися відновлювальні роботи.

Міський комплекс Тикаля (крім околиць) займав площу близько 16 кв. кілометрів. На ній розташовувалися 3 тисячі будівель, причому піраміди відрізнялися специфічним стилем, який не зустрічається більше ніде в Мезоамериці.

Особливо сильне враження справляють шість пірамідальних храмів, які на тлі інших споруд цього типу виглядають справжніми хмарочосами. Недарма археологи назвали Тікаль-Нью Йорком цивілізації Майя.

Сьогодні Національний парк Тікаля займає 575 квадратних кілометрів і в 1979 році був внесений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО як культурне та природне надбання людства. Ніч у готелі в Петені.

ДЕНЬ 8

ФЛОРЕС – ГВАТЕМАЛА СІТІ-САН ХОСЕ

Ранній трансфер до аеропорту Флорес і виліт в Гватемала. Виліт додому для тих, хто обирає тур лише до Гватемали або переліт до Коста-Ріки для тих, хто бажає продовжити подорож до Коста-Рики.

Приліт у Сан-Хосе. Зустріч з гідом та трансфер до готелю Country Inn & Suites by Radisson, San Jose Aeropuerto, Costa Rica.

Вільний вечір.

Ніч у Сан-Хосе.

 

ДЕНЬ 9

ВУЛКАН ПОАС

Сніданок. Виселення з готелю. Зупинка в національному парку Поас (розташований за 37 кілометрів від Сан-Хосе). Це один із найбільш вражаючих вулканів Коста-Ріки, що вражає своїми видами. Вулкан Поас (Poas), що оточують околиці парку, вважається найбільшим у світі активним вулканом. Вік його вражає – судячи з досліджень, початок його активної діяльності розпочався 11 мільйонів років тому.

Після обіду – трансфер в область вулкана Ареналь – одного з наймолодших вулканів Коста – Ріки, що діють, район якого є спеціальним парком-заповідником. Прибуття в дивовижний неповторний світ найкращих термальних СПА в країні, де можна прийняти гарячі розслаблюючі ванни в численних натуральних басейнах, оточених незвичайно тропічною рослинністю. Чотири основні життєві елементи з’єдналися тут, створивши божественне місце для відпочинку від земних проблем, для душевної та фізичної релаксації та поповнення власної енергії. Це – вирує енергія вулкана Аренал, плюс термальні води річки, що бере свій початок прямо біля підніжжя вулкана, плюс чарівні флора і фауна навколишнього вологого тропічного лісу і аромат повітря, що умиротворює.

Переїжджаємо до зони національного парку Arenal, місто La Fortuna. Заселення у готель Hotel Lavas Tacotal.

Ніч у місті La Fortuna.

ДЕНЬ 10

ВОДОСПАД LA FORTUNA

Після сніданку їдемо на водоспад La Fortuna – один із найбільш вражаючих та легкодоступних водоспадів у всій Коста-Ріці. Потік води висотою 75 метрів прямовисно падає з вулканічної скелі, оточеної густим туманом і потопає в екзотичній рослинності. Біля підніжжя цього прекрасного водоспаду, а також у річці зі зграями форелі, можна скупатися в чистій і прохолодній воді. На самому верху водоспаду розташований оглядовий майданчик, звідки Вам відкриється чудовий і приголомшливий вид на сам водоспад, а також на гострі скелі, що його оточують, порослі мохами та деревами.

Ніч у місті La Fortuna, Hotel Lavas Tacotal.

 

ДЕНЬ 11

АРЕНАЛЬ ТА КАНОПЛІ

Сніданок у готелі. Область вулкана Ареналь славиться своєю екстремальною розвагою Канопі Туром. Канопі Тур – це найкращий спосіб побачити тропічні джунглі Коста-Ріки. Професійний гід допоможе вам у цій чудовій подорожі, страхуючи через кілька рівнів первинного тропічного лісу. Також, він пояснить вам усе, що відбувається навколо вас, відколи ви підніметеся з землі, до того як ви знову на неї спуститеся. Ви ковзаєте канатною дорогою, простягнутою серед верхівок високих дерев. По ходу руху робите зупинки на платформах, з яких відкриваються чудові види.

Далі на вас чекає відвідування індіанців Малеку, прогулянка верхи на конях.

Поселення в готель із термальними джерелами Arenal Paraiso

ДЕНЬ 12

НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК VOLCANO TENORIO ТА РІЧКА RIO CELESTE

Після сніданку переїзд до національного парку Volcano Tenorio факультативно або вільний час.

Річка Rio Celeste – справжня перлина національного вулканічного парку-заповідника Теноріо. Ця річка – дивовижний та дуже красивий природний феномен. Особливістю Ріо Селести є її колір – вода у річці непрозоро яскраво-блакитна, ніби підфарбована фарбою. Цей дивовижний відтінок річці надає світлові хвилі, що відображає, розчинений у ній карбонат кальцію, що вступає у взаємодію з вулканічною сіркою. Розповідати безглуздо, Dи самі повинні побачити приголомшливий водоспад із блакитною лагуною та річкою.

Ніч у Arenal Paraiso.

ДЕНЬ 13-14

ВІЛЬНІ ДНІ

Вільні дні у зоні Ареналь (рафтинг, трекінг за бажанням).

Hotel Mountain Paradise.

 

ДЕНЬ 15

ПРОГУЛЯНКА ПІДВІСНИМИ МОСТАМИ

Парк Містіко, прогулянка підвісними мостами. Переїзд узбережжя Тихого океану.

Чудова прогулянка підвісними мостами Аренала, яка дозволить насолодитися красою джунглів з висоти пташиного польоту. Підвісні мости є зразком інженерного та конструкторського мистецтва, з бездоганним дотриманням заходів безпеки. Ви пройдете численними мостами, різної довжини і висоти. Це зовсім не страшно, навіть діти роблять цей захоплюючий похід.

Поселення Occidental Papagayo

ДЕНЬ 16-19

ВІЛЬНІ ДНІ ДЛЯ ПЛЯЖНОГО ВІДПОЧИНКУ

 

ДЕНЬ 20

ВИЛІТ ДОДОМУ

Своєчасний трансфер в аеропорт та виліт додому.

Отримуйте першими всі акції та цікаві пропозиції!

Ваш e-mail:

 

 

Ваше ім'я:  

Підписатись на розсилку