Ізраїль

Ізраїль – колиска людства

Ізраїль – дивовижна країна. І не тільки тому, що тут можна поніжитися у водах відразу трьох морів та помилуватися архітектурою й внутрішнім оздобленням храмів відразу трьох світових релігій. Цілеспрямованість, життєлюбство й працездатність населення вражає: навколо пустеля, а в містах – зелені дерева, трава й квіти, і до кожного кореня підведена система штучного зрошення… Ізраїль – це країна, де бере початок історія світу. Саме тут, як в жодній іншій країні, можна відчути подих вічності, дух неймовірної сили та віри.

Територія Ізраїлю зовсім невелика, однак країна дуже різноманітна. Тут кожний турист, незалежно від свого віросповідання й настрою, знайде заняття для себе: величезна кількість пам’ятників всесвітньої спадщини та безліч варіантів дозвілля на будь-який смак урізноманітнять ваш відпочинок в Ізраїлі, навіть якщо ви приїхали просто покупатися в морі. А головне, що тут абсолютно мирно співіснують приїжджі будь-якого «напрямку»: прочани, бізнес-туристи, пляжники, шанувальники історії чи просто міських прогулянок.

Ізраїль – країна справжніх чудес. Половину її площі займає пустеля, однак то тут, то там б’ють джерела, в які можна зануритися після подорожі безплідною, здавалося б, землею. Саме тут, у пустелі, можна помилуватися розлитим від краю до краю заходом сонця, після якого на небосхилі одна за одною з’являються великі, яскраві зірки. Ізраїльська пустеля зовсім не нудна й безжиттєва – тут можна влаштувати сафарі на джипах, відвідати природні заповідники з рідкісними представниками місцевої фауни, побачити найбільший на планеті кратер, утворений унікальними геологічними перетвореннями, відвідати оригінальний ботанічний сад, розбитий тут же, посеред пустелі.

Основні жителі пустелі Негев – бедуїни. І хоча вони схильні до відлюдності, індустрія туризму захопила й цих вічних мандрівників: прямо посеред пустелі ви можете раптом натрапити на розшитий візерунками намет, де кожному подорожньому з радістю запропонують трав’яний чай, каву й можливість відпочити на затишнім ложі з подушок і килимів.

У стародавні часи крізь пустелю пролягав торговельний шлях, яким перевозили прянощі й спеції. Сьогодні можна повторити шлях торговців, проїхавши верхи на відданих і флегматичних верблюдах, купити прянощі й ароматні парфуми в одному зі стародавніх міст часів Візантії – Авдате.

Ще одне диво Ізраїлю – Мертве море, яке дарує гостям країни можливість оздоровитися під час відпочинку. Алергії, невралгічні недуги, захворювання органів дихання й багато інших проблем тут успішно виліковують навіть за короткий час. На березі розташувалися численні готелі й санаторії, де можна комфортно провести час, пройти курс оздоровчого масажу й spa-процедур. Однак головну лікувальну дію має саме вода Мертвого моря, а також цілюще повітря й лагідне сонце.

З берега Мертвого моря всього за дві години можна доїхати до столиці, відвідини якої входять в усі екскурсії Ізраїлем. Єрусалим, що став столицею царства Давида ще 3,5 тисяч років тому, вражає пишнотою: сонце грає всіма барвами веселки на поверхні річки Гихон, навколо долини здіймаються біблійні гори, а пустельний вітер ніжно грає сріблистим листячком оливкових дерев. Навколо міста розкинулася пустеля, однак за його воротами життя кипить, як і тисячі років тому. Усі завойовники прагнули підкорити Святе місто. У різні часи ним володіли Вавилон, Рим, Візантія, він був метою хрестових походів і численних арабських навал.

Історія Єрусалима не могла не позначитися на його культурній спадщині, якій немає рівних на землі. Величний Єрусалим – священне місто для представників трьох релігій. Для юдеїв головною святинею є Стіна Плачу, єдина вціліла частина легендарного Храму Давида. Християни приїжджають поклонитися Христу в храмі Гроба Господнього, який збудували на місці гори Голгофи, де був розіп’ятий Ісус. Мусульмани шанують мечеть Омара, яка є третьою за важливістю святинею ісламу: згідно з переказом, тут з каменя Магомет вознісся на небеса. Лише побродивши історичними вуличками, можна відчути й зрозуміти, чому це місто справді унікальне. Тут коріння не лише держави Ізраїль, а й усього світу.

Після насичених екскурсій у столиці добре вирушити в край, де можна скинути з себе серйозність і по-дитячому  веселитися в ласкавих і теплих водах Червоного моря. Це море-акваріум – найкращий варіант для відпочинку з дітьми, а Ейлат – найоптимальніше місце для морського відпочинку в Ізраїлі. Попри те, що тут трохи дорожче, ніж у сусідньому Єгипті, якість сервісу, чистота і різноманіття розваг виправдовують усі витрати. У північній частині Ейлата переважають піщані пляжі, а пляжі південної частини – справжній рай для шанувальників підводного плавання. Навколо Рифу Дельфіна дно спеціально очистили, аби туристи могли спокійно купатися, не остерігаючись укусів морських їжаків та інших мешканців коралових рифів. Температура води цілий рік тримається на рівні 22ºС, що дозволяє насолоджуватися дайвінгом і снорклінгом у будь-яку пору. Риф Дельфіна має ще одну особливість: у загорожі біля узбережжя живуть дельфіни, завезені із Чорного моря. Можна захоплюватися їхньою грою або ж купатися з ними. А ввечері туристи приємно відпочивають на відкритих майданчиках кафе і прогулюються берегом Червоного моря, насолоджуючись заходом сонця неймовірної краси.

Якщо ви вже побували на Мертвому й Червоному морях, то, безсумнівно, слід відвідати й третє – Середземне море. Тель-Авів, розташований на узбережжі цього моря, мабуть, найсучасніше місто в Ізраїлі, з діловими кварталами й висотними будинками, які радше нагадують мегаполіси США. Однак тут є на що подивитися. Допитливі туристи їдуть насамперед в Яффу – стародавнє поселення, яке стало частиною Тель-Авіва не так давно. В Яффі безліч музеїв, сувенірних крамниць, а також портова фортеця, в якій і донині живуть люди. З оглядових майданчиків відкривається панорамний краєвид на місто й море. Варто побувати й у саду, посадженому на честь фараона Рамзеса. З Тель-Авіва можна вирушити в морську подорож на яхті, покататися на бананах і скутерах, спробувати свої сили в серфінгу.

За 20 кілометрів від Тель-Авіва розташоване невелике і на перший погляд непримітне містечко Рамла. Однак саме сюди поспішають  туристи, аби пропливти на човні підземною водоймою з величними колонами й арками. У давні часи місто відігравало значну роль, оскільки стояло на шляху з Єгипту в Сирію. Тут також пролягала дорога з Яффи, найбільшого ізраїльського порту тих часів, до Єрусалима.

Підземну водойму збудували 1200 років тому, коли вода в пустелі коштувала майже на вагу золота. І нині в резервуарі накопичується прісна вода, що надходить із джерел та з дощів, які тут випадають тільки в холодну пору року. Прогулянка на човнах унікальним підземним каналом, безсумнівно, запам’ятається назавжди.

Третє за величиною місто Ізраїлю, північна столиця, розташоване на березі Середземного моря, – Хайфа. Це єдине місто в Ізраїлі, де діє метро, однак і воно має досить незвичайний вигляд – це підземний фунікулер, який поєднує Нижнє й Верхнє міста. У Верхньому місті розташовані розважальні й торгові центри, дорогі житлові будинки й готелі. Головною пам’яткою міста є гора Кармель, на якій жив пророк Ілля. Сьогодні гора оздоблена розкішними садами й парками, з оглядових майданчиків відкриваються мальовничі краєвиди на місто й околиці, а також – грандіозний Бахайский храм, прикрашений Перськими садами, що є справжнім шедевром садово-паркового мистецтва. У Хайфі – безліч музеїв: Музей історії стародавнього світу, Музей природознавства, Музей японського мистецтва, Музей музики, Національний морський музей, Музей Хайфи. Пляжі міста відомі далеко за межами країни: довжиною майже 5 кілометрів, вони є найчистішими й, мабуть, найкрасивішими в Ізраїлі. З Хайфи можна вирушити на екскурсії в Західну Галілею, Назарет, Акко, Кармелім, знаменитий своїми винними льохами.

Неподалік від кордону Ізраїлю з Ліваном розташований унікальний природний заповідник – гроти Рош ха Нікра. Дістатися сюди можна з Хайфи, однак замовляти екскурсію краще заздалегідь. До речі, в Рош ха Нікра функціонує найкрутіша канатна дорога у світі – тут вагончики кружляють під кутом 60 градусів. У надрах гори влаштовують світлозвукові вистави, поставлені за мотивами давньої легенди про романтичну історію виникнення гротів. У печерах можна також побачити дивні нерукотворні скульптури, які з’явилися внаслідок розмивання гірської породи морськими водами. З висоти гори можна помилуватися синявою моря, вигадливими вигинами величезних карстових брил та побачити тунель, який, за переказом, прорила армія Олександра Македонського. Після прогулянки до послуг туристів кілька місцевих ресторанів.

Ізраїльські ресторани, як, утім, і готелі, пропонують продукти високої якості й високий рівень обслуговування. Сніданки в готелях багаті й смачні, з великим вибором легких і корисних страв (молочні продукти, фрукти, зелень, яйця). Вартість обідів у ресторанах і кафе досить висока, тож будьте до цього готовими, однак страви готують професійно й смачно. Тут пропонують і східну, і європейську кухні.

Подорож до Ізраїлю у будь-якому разі буде цікавою, однак пам’ятайте, що далеко не всі жителі країни володіють російською мовою, тому бажано хоча б мінімально знати англійську. Під час екскурсій і при зустрічах із бедуїнами добре мати дрібні доларові купюри, бо жителі пустелі навряд чи знайдуть здачу з 10-20 доларів. Субота (шаббат) – священний день для юдеїв, його шанують на державному рівні. З після обіду п’ятниці і до після обіду суботи в деяких містах Ізраїлю не працюють магазини, ресторани,  не їздить транспорт. Аби не псувати собі настрій і відпочинок, будьте готові до такого стану речей.

Тур в Ізраїль, без сумніву, сподобається кожному. Адже країна, на території якої відбулося стільки важливих для історії всього людства подій, не може не приваблювати туриста. А якщо до всього ще й додати можливість викупатися у водах трьох морів, познайомитися з давньою культурою місцевих жителів і подивуватися пишноті садів, вирощених посеред безплідної пустелі, то Ізраїль воістину стає  місцем, де побувати – обов’язок кожного туриста!

Отримуйте першими всі акції та цікаві пропозиції!

Ваш e-mail:

 

 

Ваше ім'я:  

Підписатись на розсилку