Ліван
Ліван: хитросплетіння стародавньої історії та традицій на Ближньому Сході
Православ’я тут живе по сусідству із арабською культурою, бідність перегукується із розкішшю, велична старовинність поєднується із буденною сучасністю. Безперечно, Ліван може запропонувати мандрівникам найрізноманітніші видовища. Проте рік за роком ця країна приваблює туристів, які, окрім комфортного, лінивого відпочинку, також шукають у мандрах історії, неймовірні факти та нові емоції!
Кедр — національний символ Лівану: зображення цього дерева нанесене на державний прапор країни.
Втім окрім кедрів, у всіх куточках цього краю зустрічається багато рослинності, що створює гарний краєвид, особливо у гірській місцевості.
Стрімкі ріки розсікають присадкуваті гори, щільно зарослі деревами. Місцями рослинність тут настільки густа, що звисока та здалеку схоже, ніби вони вкриті величезним ворсистим килимом зеленого кольору.
Проте такі мальовничі схили будуть лише приємним доповненням до головної пам’ятки, завдяки якій знамениті ліванські гори.
Це відомі у світі паломницькі місця, храми та печери гір Лівану. Серед найвідоміших — долина Кадіша, святе місце зосередження християнських поселень, храмів та монастирів, зведених у далекому Середньовіччі.
Ліван — батьківщина фінікійців. Тому у цій країні кожен мандрівник може глибоко зануритись у стародавню історію, влаштувавши собі подорож фінікійськими містами.
У Триполі, колишньому центрі Фінікійської конфедерації, відвідайте цитадель Сен-Жиль. Її міцні стіни пам’ятають облогу міста воїнами-мамлюками, яку було героїчно витримано хрестоносцями під керівництвом графа Тулузського: саме він був ініціатором побудови фортеці.
Потім прямуйте до витоків міського життя на Землі — міста Бібл, якому наразі близько 7.000 років. Тут Ви побачите рештки різних історичних періодів: безпосередньо фінікійців, хрестоносців та Риму.
Варто обов’язково відвідати місцеві храми, серед яких вирізняється Ваала — місце, де чинився міфічний культ фінікійсько-сирійського бога Адоніса.
Стародавнє місто Баальбек — храмовий комплекс, оповитий численними таємницями про будівництво цього поселення. Тут можна не лише перейнятися масштабом надбання римського та фінікійського періодів, але й спробувати бокал (або й два!) справжнього ліванського вина.
Перераховуючи найважливіші туристичні міста Лівану, неможливо не згадати Бейрут — старовинну ліванську столицю. Територію міста можна умовно розділити на християнську та арабську частини. Тому, аби відчути самобутність та контрастність цього міста, дуже важливо встигнути відвідати обидва крила столиці.
Так само, як тут співіснують протилежні релігії, в центральній частині Бейрута сучасне поєднується зі стародавнім. Око тішить зведена у 12 столітті мечеть Омарі, яка раніше була прихистком римського бога Юпітера, а зовсім недалеко від неї височіє представниця сучасного османського стилю в архітектурі — мечеть Мохаммед аль-Амін, збудована у недалекому 2008 році.
Загалом Ліван має значний потенціал в туристичній сфері. Неймовірне різноманіття історичних визначних пам’яток приваблює до себе туристів з усього світу.
До того ж, тут чудовий шопінг, а також — є безліч можливостей для розваг протягом усього року: широкий вибір гірськолижних курортів в зимовий період, якісний пляжний відпочинок влітку.
Відкрийте секрети цього дивовижного краю разом із Феєрією!