М’янма
М’янма: країна золотих пагод
Кожна держава в Азії в чому-небудь особлива, і М’янма (або Бірма) — не виключення! До типових для азійського континенту скарбів у вигляді храмів та монастирів, захопливого тваринного, рослинного світів та різноманітної, насиченої кухні, у М’янмі додаються також мальовничі озера, гори, вулкани, а також — розкішні курорти з можливостями розваг на будь-який смак!
Більшість екскурсій у М’янмі починаються у місті Янгон — попередній столиці держави.
Це неймовірно контрастне місто, в якому пам’ятники стародавньої історії, культури, релігії цього краю поєднуються із колоніальною архітектурою, величезними ринками та гамірною самобутністю місцевого населення.
Гуляючи вулицями міста, можна легко розгубитися!
Адже чи можна відчувати себе інакше, ніж розгубленим, опинившись між дорогим бутиком парфумерії й через дорогу — крамничкою, де продають сушених комах до супу?
В такій часом приголомшливій та неоднозначній атмосфері міста дуже важливо не пропустити відвідання його найголовнішої пам’ятки — пагоди Шведагон.
Вона саме з тих храмів, котрі відразу ж трапляються на очі: значний розмір будівлі, химерна архітектура, форми, що легко запам’ятовуються, золоте оздоблення…
Шведагон — безперечно, головна причина одного з найбільш поширених прізвиськ М’янми (країна золотих пагод).
Безліч храмів та монастирів Ви знайдете в місті Паган: воно вважається духовним центром держави.
Безліч туристів прямує сюди на екскурсії та безліч паломників відвідує це священне місце для того, аби відчути неповторний дух двох тисяч храмів, що знаходяться тут.
Секрет особливої чарівності, вірогідно, полягає в нагромадженні прекрасного!
Більшість храмів та монастирів будувалися в неймовірно мальовничих місцях, тому на краєвид з їх каскадних дахів, оздоблених дорогоцінними каменями, та струнких шпилів, що прагнуть до небес, накладається відбиток чудової скарбниці бірманської природи.
Насолодитися такими концентровано гарними краєвидами, паралельно відвідуючи пагоди, можна на горах Чайттійо, Попа, Вікторія.
Озера — ще одне справжнє багатство Бірми.
В околицях озера Інле, до прикладу, знаходиться цілих 17 сіл: будинки тут зводяться прямо на воді, на палях.
Сам по собі вигляд озера подібний до картини: тут можна знайомитися з місцевими жителями гостинної народності інтха, ловити рибу чи просто милуватися бездоганною гладдю озера, яку розсікають риболовні човни.
А на озерах Кандаугі та Йвама завжди є можливість насолодитися захопливим краєвидом відбиття храмів у водоймі, адже там вони збудовані прямо коло води.
Сьогодні М’янму відвідує значно менше туристів, ніж інші азійські країни.
І знаючи усі факти, наведені вище, ніяк не можна припустити, що причина цього — в недостатній цікавості країни.
Річ у тім, що туризм в Бірмі лише набирає обертів!
Тому тут Вам навряд чи загрожує зустріч із гамірними натовпами туристів, чергами й іншими складностями клішованих туристичних місць.
Тож треба користуватися моментом: їдьмо до М’янми разом із Феєрією!